Õpetajakoolitus “Kosmos ühendab”

 

“Kosmos ühendab” programmi kirjeldus

Õpetajate koolitus kestab koos pausidega umbes viis tundi ja on jagatud kolme erinevasse plokki. 

I plokis tutvustame ja teeme koos läbi eestikeelseid õppematerjale. Samas võib õpetaja valida endale ka lihtsalt huvipakkuva õpitoa. Näiteks võib huviline osaleda õpitoas, mis tegeleb taevakehade orbiitide selgitamisega, maavälise eluga või kaugseirega. Aineõpetajad saavad sellest plokist materjale ja ideid, millega oma tundi mitmekesistada. Õpitubade teemed lepime kooliga kokku enne koolitust.

II ploki jaoks võtame kaasa ühe Tartu Ülikooli teadlase, kes teeb põneva ettekande oma uurimisvaldkonnast. Enamjaolt on meil kaasas Tartu observatooriumi teadlased, kes tegutsevad kosmosetehnoloogia, kaugseire või astronoomia vallas. Siin kuulevad osalejad põnevaid mõtteid oma ala tippspetsialistilt ja saavad küsida kõige huvipakkuva kohta.

III plokis jagunevad õpetajad gruppidesse ja koostavad plaani teemanädalaks. Õpetajad koguvad postrile ideed, mis seob nende ainet kosmosega. Ploki lõpuks valmib igal grupil poster, mis sisaldab tegevusi, mida õpetajad saavad kosmose teemanädalal oma tunni raames iseseisvalt ja koos teiste õpetajatega teha. Kosmose teema raames toimub aineülene õpetajate koostöö. Oleme abiks materjalide, randnaituste ja oma kogemustega ning vajadusel aitame koolis juba olevaid kosmosega seotud seadmeid ja materjale kasutusele võtta.