Kosmoselaeva materjalide komplekt

kosmoselaeva_materjalide_komplekt

ESA kosmoselaeva materjalide komplekt on kasulik õppevara, mille abil saab läbi kosmoselaeva teema uurida mitmeid erinevaid materjale ja nende omadusi. Õpilaste kasutuses on 9 erinevast materjalist kuubikut ning katsevahendid, mille abil saab uurida materjalide kõige olulisemaid omadusi kosmoselaeva (nt nagu Orion) ehitamisel.

Õpilased testivad ja uurivad kaheksat erinevat materjali. Neil on selleks kuubikud suurusega 2 cm x 2 cm x 2 cm järgmistest materjalidest: puit, kivi, alumiinium, vask, polüstüreen, plast ning sulamid messing ja teras. Lisaks on  materjalide komplektidele lisatud spetsiaalne üheksas materjal, sulam nimega Al6061 (mida kasutatakse tegelikes kosmoselaevades).

Viiest tegevusest koosnev komplekt võimaldab õpilastel tutvuda erinevate materjalide omadustega, võrrelda ja rühmitada igapäevaseid materjale elektri- ja soojusjuhtivuse, massi, magnetismi ja kokkupõrgete alusel.

 

ESERO Eesti pakub koolidele võimalust õppetöö toetamiseks kosmoselaeva materjalide komplekte laenutada.

Üks materjalide kast sisaldab kuut karpi kaheksa erinevast materjalist kuubikuga, ühte Al6061 kuubikut ning kõigiks katseteks vajalikke vahendeid. Seega sobib üks karp katsete tegemiseks kuuele õpilasele või õpilasrühmale. Kaste kokku on välja laenutamiseks kaheksa. Kastidega tulevad kaasa eestikeelsed juhendid nii õpetajale kui õpilasele.

Kosmoselaeva materjalide komplekti juhend õpetajale

Kosmoselaeva materjalide komplekti tööleht õpilasele

Kosmoselaeva materjalide komplekti laenutamiseks kirjuta esero@ut.ee.

Komplekte laenutatakse välja tasuta, kooli kanda jääb vaid karpide transpordikulu.

 

Rohkem infot katsekomplektide koha ning inglise keelsed oppevideod on leitavad siit.