Tinkercad`i õppevideo
Video abil saate ülevaate Autodesk Tinkercad 3D-disainitarkvara põhifunktsioonidest ja seejärel saate algust teha juba oma Kuu-asula kujundamisega. Õppevideo on eesti keeles.
Kuuteemalised oppevideod
Alljärgnevalt leiad põnevad oppevideod, mis annavad huvitavaid teadmisi, kuidas saaks tulevikus elada Kuul ning kuidas sealses keskkonnas toime tulla. Kõik videod on inglise keeles eestikeelsete subtiitritega. Videod on valminud koostöös Airbus Foundation ` iga.
Start kosmosesse. Hüvasti Maa, tere tulemast Kuu!
Kuidas täpselt töötab raketi mootor? Tutvu erinevate teguritega, mis mõjutavad kosmoselennukit ja kuidas projekteerida aerodünaamiline rakett Kuule lendamiseks.
Kuidas lennata kosmosesse?
Kuule lendamine on keeruline asi, eriti kuna sa ei saa lihtsalt otsejoonel lennata. Kuidas saab planeerida oma lennutrajektoori Kuule näed allolevast videost.
Milline on parim koht Kuu peal elamiseks?
Kuule maandudes ootab teid ees täiesti uus maastik. Järgnevas vidoes vaatame mida tuleb arvestada oma Kuu-asula ehitamisel Kuule ja milline oleks asulale just sobilik asukoht.
Kiirgus Kuu peal. Kui palju päikesekaitset on Kuu peal vaja?
Maandumine Kuul.
Mehitatud kosmoselaev vajab pehmet maandumist. Kuidas seda saavutada ning millega Kuule maandudes arvestada?
Meteoriidid Kuul.
Igal aastal tekib Kuule umbes 180 kraatrit, rääkimata sellest, et seda tabavad pidevalt golfipalli suurused meteoriidid kogu aasta jooksul. Kuidas me saaksime end Kuul kaitsta?
Oma kuu-asula ehitamine.
Kuu-asulal on palju ülesandeid: see on kodubaas mitte ainult magamiseks ja söömiseks, vaid ka teadustööks ja eksperimentideks.
Kuul energia saamine.
Kuu päev kestab 14 maapealset päeva, umbes sama pikk on Kuul ka öö. Kuidas saab Kuul kasutada päikeseenergiat, mis selle juures arvesse peab võtma ning kas see on meie parim valik Kuu-baasi varustamiseks energiaga?
Kuidas saada Kuul hingamiseks õhku?
Hinge kinni hoidmine ei ole just parim lahendus, me vajame Kuul elu säilitamiseks hapnikuallikaid. Järgnev video toob välja erinevad võimalused, kuidas Kuul eluks vajalikku hapnikku saada.
Kuidas saada Kuul toitu?
Kuule saab tuua vaid piiratud hulgal toidukaupu. Aga kuidas toota toitu juurde kohas, kus puudub õhk? Järgnev õppevideo räägibki Kuul toidu kasvatamisest.
Millistest materjalidest ehitada Kuule oma kodu?
Kui me räägime ehitamisest, siis mõtlete tõenäoliselt telliskividele – kuid kuukivi on hoopis teistsugune materjal. Milline on siis parim viis Kuule kodu ehitamiseks?
Vesi Kuu peal.
Kuna Kuu on sama kuiv kui Maa kõige kuivem kõrb, peame me kogu vajaliku vee ise kaasa võtma. Samas võiks ka näiteks ISSil kasutatav vee ringlussevõtu süsteem aidata meie varusid hoida.
Milliseid katseid saab Kuu peal läbi viia.
Kuu missiooni kõige tähtsam eesmärk on uurida, kuidas oleks võimalik elada teistel planeetidel. See tähendab mitte ainult eksperimenteerimist keskkonna, vaid ka meie endi peal!
Prügimajandus Kuul.
Naljatades võib öelda, et kosmoses on ühe maainimese prügi teise astronauti aare. Õigete vahenditega saame me Kuu peal muuta jäätmed väärtuslikeks soojus- ja kütuseallikateks ning taaskasutatavateks materjalideks.
Kohalikud Kuu vaatamisväärtused.
Järgnevast videost saad rohkem teada kohalike Kuu vaatamisväärtuste kohta!
Reisimine Kuu peal.
Kuidas on kõige parem reisida Kuu peal, kus oma teekonnalt võid leida nii kive, lohukesesi kui ka kraatreid? Kui kuu-asulates saavad kuu-linnad, siis milline saab olema meie Kuu infrastruktuur?
Kuurobotid.
Igapäevaeluga toimetulek Kuul nõuab rohkem pingutusi, kui esimesed asunikud suudavad ise teha. Seega kulub abi ära, võtame appi robotid.
Kuidas suhelda Kuu peal?
Kuu peal elades muutub isegi igapäevane suhtlemine. Kas Kuul saaks rääkida või milliseid kommunikatsioonivahendeid oleks mõttekas kasutada näed all olevast videost.