Kuu-asula üleskutse tähtaeg on juba 21. aprillil 2022!

kuu-asulaTaustainfo: Kuu-asula üleskutse (Moon Camp Challenge) on Euroopa kosmoseagentuuri (ESA) ja ettevõtte Airbus Foundation ühine haridusprojekt, mille koostööpartneriks on tarkvarafirma Autodesk.

Selles rahvusvahelises inspireerivas projektis kasutavad õpilased uuenduslikku õppetehnoloogiat, nagu näiteks 3D-modelleerimistarkvara (Tinkercad või Fusion 360), et kujundada enda Kuu-asula.

Meeskonnad peavad tegema mitu teaduslikku katset, et uurida kosmost kui äärmuslikku keskkonda ja mõistma, kuidas astronaudid Kuul elada suudaksid. Seejärel peavad nad kavandama oma Kuulaagri, mis peaks olema kohandatud Kuu keskkonnaga, arvestama kohalike ressursside kasutamist ning pakkuma astronautidele vajalikku kaitset ning elu- ja töötingimusi.

Üleskutse on jagatud kolme erineva keerukusega kategooriasse: Kuu-asula avastajad (Moon Camp Discovery), Kuu-asula uurijad (Moon Camp Explorers) ja Kuu-asula insenerid (Moon Camp Pioneers).

Osalemise tähtaeg: 15. september 2021 – 21. aprill 2022

Osalejad: Võistkond peab koosnema 1−6 õpilasest ning juhendajast (õpetaja või mõni muu haridustöötaja). Projekti esitab täiskasvanust juhendaja. Soovituslikku õpilaste vanust vaata konkreetse raskusastme juhendist. Projekt tuleb esitada inglise keeles.

Lisa- ja õppematerjalid:

  • eestikeelsed juhendid erinevatele raskusastmetele
  • õppematerjalid Kuul valitsevate tingimuste ja võimalustega tutvumiseks
  • Tinkercad 3D joonestusprogramm
  • Üleskutse ingliskeelne koduleht  Kodulehelt leiad hulgaliselt kasulikku õppematerjali,millest osa on saadaval eestikeelsetena ka eelpool mainitud ESERO Eesti kodulehel õppematerjalide all. Lisana saab lehelt vaadata ka õppevideosid, millest osal on võimalik valida ka eestikeelseid subtiitreid. Samalt lehelt toimub ka üleskutse esitamine.

 

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust esero@ut.ee, meie meeskond on igati valmis Teid abistama.